To, co se nevešlo a nechával jsem si odležet

Tak tady mám ještě nějaké, budeme říkat ,,zapomenuté“ fotografie roku 2016. Ale přesnější výraz je, ty které jsem si nechával odležet….dále…

Ilford Multigrade FB Warmtone 24×30, Pentax K2 + 35mm f/3.5, Ilford panF + Ilford Perceptol

I taková tepelná elektrárna může být fotogenická. Toho dne bylo téměř bezvětří. Jen tak jsem se ,,poflakoval“ po Nechranicích a pořád hledal ten správný pohled na kouř z komínů a zároveň i jejich odraz na vodní hladině. Povedlo se, místo vybráno. Teď nezbývalo než skoro dvě hodiny čekat na místě, než se odraz kouře na vodní hladině správně obtočí okolo těch dvou kamenů.

Pentax Lx + 28mm f/3,5, Ilford FP4 + Kodak HC-110

Jarní pohled z Oblíku směr Raná. Z mého pohledu je právě Oblík z kopců v okolí nejfotogeničtější, ale musí vyjít počasí. Bohužel, mě se to za celou dobu povedlo snad jen dvakrát.

Vítr byl silný, proto jsem celé odpoledne strávil na závětrné straně kopce. S nástupem večera se ale již poryvy větru trochu uklidnily, proto jsem se přesunul  na severní stranu kopce. Stejně jsem, ale na svůj předimenzovaný stativ ještě zavěsil tašku s kamením. A z důvodu rychle se měnících světelných podmínek jsem pořídil asi deset fotografií, ať je z čeho vybírat.

Pentax K2 + 135mm f/2,5, Ilford panF + Rodinal

Nechranice-vodní dílo,které celoročně mění výšku své hladiny. Tato fotka je focená již po západu slunce, kdy mě expoziční čas při citlivosti filmu 32, vycházel ke dvěma minutám. Bohužel jsme při urputném čištění negativu, od zrnek prachu při zvětšování, negativ škrábl.

Jak jsem již uvedl výše, při stálém kolísání hladiny je na Nechranicích stále co objevovat. Viz. poslední dvě fotky odhaleného Nechranického dna.

Pentax MZ-5N + 28mm f/3,5, Ilford FP4 + Ilford Perceptol

Pentax K2 + 28mm f/3,5 SHIFT, Ilford panF + Ilford Perceptol