Začátek roku a brzké jaro

Opět to tu trochu zanedbávám. Ale drtivá většina obrázků zde, je publikována až po tom kdy jsem spokojen z jejich papírovou podobou a někdy to dost dlouho trvá…dále….

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Ilford FP4 + Ilford Perceptol

Tak tato fotografie, jedna z mála focena bez předešlé přípravy a ježdění na místo v ,,ideálním” světle. Jednodušeji, přišel jsem, vyfotil jsem a jsem spokojen napoprvé. 

Byli jsme s přítelkyní na Nechranicích. Původně jsem si nechtěl brát foto – výbavu, protože bylo celý den bylo zataženo, ale nakonec jsem dobře udělal. Těsně před západem slunce, se v celodenní zamračené obloze udělala díra, na chvíli vysvitlo slunce a já stihl udělat několik záběrů. O pár dnů později zmizela tato zátoka opět pod vodou. 

O co jednoduší bylo focení, o to horší bylo zvětšování a konečné lazení výsledné tonality. No, drbal jsem se s tím několik měsíců a zkazil nespočet papírů.

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Ilford panF + Ilford Perceptol

Poslední zapomenutý kousek z minulého listopadu,  kdy jsem byl dva týdny v Jeseníkách. Za celou dobu se mne vyvedl jen jeden den, buď bylo zamračeno a tzv. kalné světlo, nebo naopak nikde ani mráček a slunce svítilo o sto šest.

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Ilford panF + Ilford Perceptol

Jeden z prvních záběrů letošního roku, přesněji 1.1. 2017. Všude námraza, tak že to vypadalo jako by nasněžilo. A to nádherné ticho, skoro každý dospával silvestra a na Nechranicích jsem byl snad úplně sám. V zátoce jsem pořídil několik záběrů s různou kompozicí, ale tahle snímek se mne zamlouvá nejvíce.

Pentax K2 + 24mm f/3.5, Ilford FP4 + Kodak D-76

Jak jsem psal výše, Nechranice opět napustili a já je opustil. Proto opět nového roku  bloumám po lesích a hájích. Vůbec mě to nevadí, právě naopak a o tom zase příště………