Zapomenutý les

Jak jsem minule uvedl, tento rok trávím volno v místních lesích, tedy prozatím.  Můj strop byl +/- 20 km od Žatce, abych to neměl daleko a mohl reagovat na to ,,správné“ počasí.

Našel jsem si takové jedno zajímavé a opuštěné místo. Přesněji údolí, blízko žádná cesta, jen staré stromy a ten kliddále...

Ilford Multigrade FB Warmtone 24×30, Pentax K2 + 35mm f/3.5, Ilford FP4 + Kodak D-76

Tato fotka mě dala pořádně zabrat. Vsadil jsem na mojí nejdražší K 28/3.5 a týden, možná dva jsem obcházel pracovní zvětšeniny. Stále to nebylo ono, moc věcí okolo a strom už zanikal. Proto přišla na řadu další moje kráska K 35/3.5. Teď nezbývalo více než měsíc, vždy když to vypadalo nadějně i několikrát týdně jezdit na místo a čekat. Hodina chůze a za deset minut šest muselo slunce přes mrak zasvítit na strom, ale tak akorát. Nakonec se podařilo, přesněji film třetí, snímek číslo 14. Celý den zataženo a déšť, jen v ten správný čas vylezlo asi na minutu slunce.

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Kodak Tri-X + Kodak D-76

Mám ještě jednu verzi této fotky, kde není slunce za mrakem a udělalo krásnou hvězdu. Ale nakonec jsem zvolil tuto variantu.

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Ilford FP4 + Kodak D-76

Pentax K2 + 28mm f/3.5 SHIFT, Ilford panF + Kodak D-76

Tak jediné tyto břízky nejsou z údolí, ale o kousek výše.

Mezitím jsem stihl nechat udělat generálku i na svých, teď už čtyřech fotoaparátech Pentax K2. Ještě jednou děkuji pane Doležel a zároveň se zbavovat postupně všech ostatních.

Když už jsem u té techniky, dal jsem seřídit můj Pentax Spotmeter. Nějak jsem to tušil a nakonec mne dal i servis za pravdu, občas proměřoval o necelou clonu. Proto jsem musel znovu poladit celý negativní i pozitivní proces. Ufff, toho času a kolik krabic papíru mě to stálo. Ale teď mám na hodně dlouhou dobu vystaráno.